Pezullohet oficerja e Policisë së Shtetit për falsifikim të formularit të dekriminalizimit

Postuar më: 13 Shtator 2017
SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës, në përfundim të një hetimi, kanë pezulluar nga detyra një oficere Policie për shkak të falsifikimit të formularit të dekriminalizimit.

Prioritetet në programin qeverisës së Ministrisë së Brendshme 2017-2021

Postuar më: 12 Shtator 2017
Fjala e ministrit të Brendshëm të dekretuar Fatmir Xhafaj, në seancën parlamentare ku prezantohet dhe debatohet programi qeverisës:

Goditja e paligjshmërisë nga Policia e Shtetit/1 korrik – 9 shtator 2017

Postuar më: 10 Shtator 2017
Në të gjithë vendin strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar punën për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore dhe veprimtarisë së paligjshme të ushtrimit të lojrave të fatit etj.

Pukë/SHÇBA arreston 2 punonjës policie, shpërdoruan detyrën e për pasojë u arratis një i ndaluar

Postuar më: 09 Shtator 2017
SHÇBA arreston 2 punonjës policie, shpërdoruan detyrën dhe për pasojë u arratis nga Komisariati i Policisë një i ndaluar

SHÇBA arreston efektivin e FNSH për shkelje të rregullave të qarkullimit, aksidentoi një shtetas

Postuar më: 08 Shtator 2017
Arrestohet efektivi i FNSH për shkelje të rregullave të qarkullimit, aksidentoi një shtetas që lëvizte me motorr Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) nëTiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë inspektor Riza Kenga, me detyrë trup shërbimi në Komisariatin e Policisë së Ndërhyrjes së Shpejtë në Tiranë.

Slloveni/ Takimi i 17-të i Komitetit të Ministrave të Konventës të Bashkëpunimit Policor në Evropën Juglindore

Postuar më: 08 Shtator 2017
Në datat 7 dhe 8 shtator 2017 është zhvilluar në Brdo të Sllovenisë takimi i 17-të i komitetit ministror të Konventës të bashkëpunimit policor në Evropën Jugliondore, ku marrin pjesë Shqipëria, Austria, Bullgaria, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Hungaria, Maqedonia, Moldavia, Rumania, Serbia dhe Sllovenia, si dhe përfaqësues të Komisionit Evropian, Eurojust, Europol, Frontex dhe të disa organizatave rajonale.

Rinas/Bilanci i Policisë kufitare për muajin Gusht 2017

Postuar më: 05 Shtator 2017
Vijon puna nga ana e Policisë Kufitare për të parandaluar, evidentuar dhe goditur paligjshmërinë. Njëkohësisht vijon puna për të përballuar fluksin e hyrje - daljeve të shtetasve që qarkullojnë nëpërmjet aeroportit të Rinasit.

Drejtori i SHÇBA Merkaj takim me homologun grek në Athinë

Postuar më: 01 Shtator 2017
Drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA, në Ministrinë e Punëve të Brendshme Eduart Merkaj takim në Athinë me homologun grek: Shkëmbimi i informacionit dhe hetimet e përbashkëta në qendër të diskutimit. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Eduart Merkaj është pritur në një takim në Athinë nga homologu i tij grek Anastasios Anastasakos.

Rezultatet/Mbledhja e katërt e Task Forcës Antikanabis VIDEO

Postuar më: 30 Gusht 2017
Task Forca raportim në Zyrën Operacionale të Situatës - Fjala e zv/ministres së Punëve të Brendshme, Drejtuese e Task Forcës Antikanabis, Rovena Voda:

SHÇBA arreston punonjësin e policisë, dyshohet se informonte kultivues e trafikues droge

Postuar më: 30 Gusht 2017
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë kanë ndaluar punonjësin e Policisë N/Komisar Shpëtim Kripa, 32 vjeç, me detyrë specialist për Hetimin e Krimeve, në Komisariatin e Policisë së Delvinës.
Policia e Shtetit mbetet e angazhuar në përmbushjen me sukses të një sërë prioritetesh të rëndësishme si lufta kundër trafikut dhe(...) 13-10-2017