E vërteta e rikthimit në detyrë të oficerit Albano Ahmeti

Postuar më: 13 Nëntor 2015
Lidhur me rikthimin në radhët e Policisë së Shtetit të oficerit Albano Ahmeti, pas një periudhe pezullimi nga detyra gjatë kohës që ai ishte nën hetim për një çështje penale, sqarojmë se janë ndjekur të gjitha hapat proceduriale dhe në respekt të legjislacionit dhe rregullores në fuqi.

Situata drejt normalizimit, pas ndërhyrjeve të Emergjencave Civile

Postuar më: 12 Tetor 2015
Situata aktuale në zonat që kanë pasur përmbytje apo probleme të tjera të shkaktuara nga rreshjet, është në përmirësim si rezultat i ndërhyrjes së forcave dhe mjeteve në terren, vendosjes në punë të hidrovoreve dhe lehtësimit të kushteve të motit.

Situata dhe masat pas rreshjeve të orëve të fundit

Postuar më: 11 Tetor 2015
Për shkak të rreshjeve me intesitet të lartë që kanë nisur prej pasdites së djeshme dhe problemeve që kanë shkaktuar, në gjithë Shqipërinë janë ngritur që mbrëmjen e djeshme me urdhër të Ministrit të Punëve të Brendshme Shtabet e Emergjencave në çdo Prefekturë.

Mirditë, kapet rreth 1 ton kanabis, 1 në pranga 3 në kërkim

Postuar më: 30 Shtator 2015
Gjatë operacionit antidrogë të koduar "Oroshi", specialistet e Sektorit Kundër Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë shtetasin Viktor Kola, banues në fshatin Bulsharë

Reagim i zyrës së shtypit të ministrit të Punëve të Brendshme

Postuar më: 19 Shtator 2015
Nuk ka mbetur asgjë tjetër përveçse ta falenderojmë Partinë Demokratike që me konferencat e saj të përditshme për të përbaltur sukseset e Policisë së Shtetit, në fakt i bën jehonë këtyre sukseseve që po shënojnë një kthesë historike në rrugën e ndërtimit të shtetit modern europian shqiptar.

Reagim për deklaratën e PD për punonjësin e Inspektimit në MPB

Postuar më: 15 Shtator 2015
Lidhur me deklaratën e PD-së, për rikthimin në detyrë të z. Anastas Meçi, për shkak se është përjashtuar dy herë nga rradhët e Policisë së Shtetit, Ministria e Punëve të Brendshme sqaron se:

Konflikti në Kurbin, 6 të arrestuar, mes tyre edhe deputeti Prenga

Postuar më: 05 Shtator 2015
Konflikt, 6 të arrestuar, mes tyre edhe deputeti Prenga Në vijim të njoftimeve të dhëna për ngjarjen e ndodhur në Kurbin, në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin dhe me Prokurorinë e Përgjithshme, ju informojmë se:

Rezultatet në luftën kundër drogës, dëshmojnë vullnetin e fortë të Qeverisë për ta luftuar atë

Postuar më: 03 Shtator 2015
Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia shqiptare në 2 vitet e fundit kanë arritur rezultate të pamenduara në luftën kundër narkotikëve, duke çrrënjosur njëherë e mirë konceptin e zonave të paprekshme, që për vite me rradhë ishin kthyer në “parajsa” të lulëzimit të hashashit me bekimin e pushtetit të kaluar.

Operacion ndërkombëtar antidrogë, 14 në pranga (VIDEO)

Postuar më: 26 Gusht 2015
Konferenca e përbashkët për shtyp mes Drejtorit të Përgjithshëm për Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda, Z. Ardian Çipa, Shefit të Misionit Interfoze, Z. Michelle Grillo dhe Prokurorit për Krime të Rënda, Z. Ened Nakuçi

15 zyrat që shpërndajnë pasaporta biometike, të hapura edhe të shtunën

Postuar më: 21 Gusht 2015
Për shkak të fluksit të kërkesave për t’u pajisur me Pasaporta Biometrike, zyrat që shpërndajnë këto dokumenta në 15 qytete në gjithë vendin (Berat, Durrës, Elbasan, Fier, Gjirokastër, Kavajë, Korçë, Kukës, Lezhë, Lushnjë, Peshkopi, Sarandë, Shkodër, Tirandë dhe Vlorë), do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë, datë 22 Gusht.
Të nderuar përfaqësues të medias, ju kam thirrur në këtë konferencë për të dhënë një mesazh të qartë për të gjithë punonjësit e(...) 16-06-2017