Çako: Si u menaxhua procesi zgjedhor, incidentet dhe procedimet

Postuar më: 27 Qershor 2017
Policisa e Shtetit, për të përmbushur detyrat e saj të përcaktuara në Ligjin për Policinë e Shtetit dhe në Kodin Zgjedhor në drejtim të garantimit të rendit dhe sigurisë, si dhe të paprekshmërisë së votës për Kuvendin e Shqipërisë Qershor 2017, mori një sërë masash.

"Mbështesni Policinë në zbatimin e ligjit për të garantuar procesin e votimit dhe numërimit"

Postuar më: 25 Qershor 2017
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është shtuar numri i denoncimeve për rastet e dyshuara të veprës penale të shit-blerjes së votave dhe intimidimit të votuesve.

Demiraj takime me subjekte politike në Berat e Elbasan, për mbarëvatjen e procesit

Postuar më: 24 Qershor 2017
BERAT - Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj zhvilloi paradite nje takim me subjektet elektorale, PS, LSI dhe PD ne qarkun e Beratit.

Weekly newsletter, Albanian Ministry Of Internal Affairs

Postuar më: 23 Qershor 2017
Newsletter, Albanian Ministry Of Internal Affairs Weekly Newsletter Nr. 4 — June 2017

Lirohet nga detyra një punonjës i Gardës, u angazhua në fushatë elektorale

Postuar më: 21 Qershor 2017
Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, në vijim të masave të marra për ngjarjen e mëngjesit të ditës së sotme në Dibër, i ka kërkuar Komandantit të Gardës së Republikës shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të Florian Lalës, punonjës i Gardës së Republikës.

Dibër - Arrestohet një punonjës policie, u përfshi në konflikt me motiv politik

Postuar më: 21 Qershor 2017
Dibër - Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Dibër dhe strukturat e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat kanë arrestuar në flagrancë për veprën penale të “Shpërdorimit të autoritetit policor”, parashikuar nga neni 332/a i Kodit Penal, shtetasin D. D, 26 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Durrës, me detyrë punonjës policie në stacionin e Policisë Port, Durrës, në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës.

Masat e Policisë së Shtetit për zgjedhjet e datës 25 Qershor 2017

Postuar më: 20 Qershor 2017
Jemi në fazën më të rëndësishme të periudhës zgjedhore, sepse mbeten vetëm disa ditë që ajo të përfundojë, prandaj nga strukturat qendrore dhe vendore të Policisë po ndiqen me kujdes masat e planifikuara sipas fazave për sigurimin e rendit publik.

Takim me palën italiane për të miturit e pashoqëruar, dakordësohen hapat e zgjidhjes

Postuar më: 19 Qershor 2017
Zv/ministrja e Punëve të Brendshme Rovena Voda, Koordinatori Kombëtar Antitrafikim, diskutoi me përfaqësues të palës italiane mbi problematikën e të miturve shqiptarë të pashoqëruar në Itali. Të pranishëm në tryezë ishin përfaqësues nga Policia e Shtetit, Prefekturat, Ministria e Punëve të Jashtme si dhe Shërbimi Social Shtetëror.

Ministri Demiraj homazhe për Kryekomisar Vatnikaj

Postuar më: 19 Qershor 2017
Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj mori pjesë në ceremoninë përcjelljes të Kryekomisarit Nikoll Vatnikaj, në Pallatin e Kongreseve, ku vuri një kurorë me lule.

Ministri Demiraj takon Drejtorët e Policisë për masat për zgjedhjet

Postuar më: 16 Qershor 2017
Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj ka zhvilluar një takim me drejtuesit vendorë të 12 qarqeve dhe drejtuesit kryesorë të Policisë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.
Policisa e Shtetit, për të përmbushur detyrat e saj të përcaktuara në Ligjin për Policinë e Shtetit dhe në Kodin Zgjedhor në drejtim të(...) 27-06-2017