Vlorë/Ministri Demiraj inspekton policinë lokale dhe repartin Delta

Postuar më: 19 Korrik 2017
Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj zhvilloi një takim në drejtorinë vendore të Policisë në Qarkun Vlorë, ku falënderoi drejtuesit dhe efektivët e policisë për dy operacionet e fundit të kapjes së tonelatave kanabis.

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 19 Korrik 2017
Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të mbajë nën monitorim të gjithë situatën e vatrave të zjarreve në vend. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë evidentuar 12 vatra zjarri në Shkodër, Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Fier.

Shkoder/Demiraj: Hetim me përparësi zjarrvënieve të qëllimshme

Postuar më: 18 Korrik 2017
Ministri i Puneve te Brendshme Dritan Demiraj ndjek nga afer operacionet nga toka dhe ajeri per shuarjen e zjarrit ne qarqet Shkoder dhe Lezhe, qe rrezikojne jete njerezish, banesat dhe pyjet kombetare.

Lufta antikanabis/Raportim në Zyrën Operacionale të Situatës

Postuar më: 18 Korrik 2017
“Jemi zotuar që këtë vit do të shkruhet fjala FUND në historinë e gjatë të kultivimit të kanabisit në shkallë të gjerë dhe ky zotim do të mbahet me se s'bën #PërSHQIPËRINËQËDUAM”

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 18 Korrik 2017
Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të mbajë nën monitorim të gjithë situatën e vatrave të zjarreve në vend.

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 17 Korrik 2017
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër.

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 16 Korrik 2017
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër.

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 15 Korrik 2017
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Vlorë, Fier, Durrës, Berat, Tiranë, Lezhë dhe Dibër.

Vlorë - Policia dhe SHÇBA, aksion antidrogë. 9 të arrestuar, mes tyre 2 policë

Postuar më: 14 Korrik 2017
- Operacion masiv antidrogë në fshatin Llakatund - Operacioni nga Policia e Vlorës e mbështetur nga FNSH - Operacioni në bashkëpunim edhe me SH.Ç.B.A. - Sekuestrohet një sasi e konsiderueshme me lëndë narkotike, në 3 banesa - Arrestohen 9 shtetas, ndër këta 2 punonjës policie dhe 1 kryeplak fshati

EC: Situata dhe masat për shkak të zjarreve

Postuar më: 14 Korrik 2017
Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të mbajë nën vëzhgim nga afër përmes specialistëve të saj në qarqe situatën e zjarreve. Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 10 vatra zjarri në qarkun e Beratit, Vlorës, Gjirokastrës, Dibrës, Shkodrës, Lezhës, Elbasanit dhe Korçës.
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë konstatuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve(...) 01-08-2017